O hoteli

História v Patinciach

Termálnu voda v Patinciach a jej zázračné účinky si ľudia užívali od pradávna.

Už v 1. storočí objavili teplé liečivé pramene rímski vojaci, ktorí boli utáborení v susednej dedinke Iža. Vodou z miestnych prameňov liečili črevné a žalúdočné ťažkosti, kožné choroby, ale tiež problémy s pohybovým ústrojenstvom. Horúcu vodu z útrob zeme si pochvaľoval tiež náš učenec Matej Bel, ktorý na pramene v Patinciach poukázal vo svojich dielach.

Gróf Nedeczky postavil neskôr v blízkosti potôčikov vytvárajúcich malé horúce jazierko budovu kúpeľov, kde sa prinášaná liečivá voda ohrievala vo veľkých nádobách. Páni ju využívali na osvieženie po dlhej ceste, ale tiež na liečenie a rekonvalescenciu.

Trvalo však viac ako storočie, pokým mohli liečivé vody v Patinciach skutočne poslúžiť všetkým. Po termálnych vrtoch v roku 1958 sa kúpeľníctvo v okolí rozmohlo, a s ním sa položili aj základy pre dnešný Wellness Hotel Patince. Ten na svojom mieste vyrástol v roku 2006.

POBYTOVÉ BALÍKY

Dnes

Dnes sú Patince cieľom všetkých, ktorí hľadajú útočisko od uponáhľaného sveta. Vo Wellness Hoteli Patince sme vytvorili miesto, kde si odpočiniete od denných starostí a dokonale zrelaxujete.

našu snahu ste ocenili aj vy, keď ste nás už po niekoľko rokov zvolili za najobľúbenejšiu atrakciu Nitrianskeho kraja.

Liečivú vodu z patinských prameňov využívame dodnes. Jej blahodárne účinky si môžete vychutnávať celoročne v 3 vnútorných bazénoch, a počas letných mesiacov aj v 7 vonkajších. Dohromady tak môžete využiť až 10 bazénov s liečivou vodou. A po kúpeli sa príjemne zohrejete v jednej z našich 5 sáun.

Úplné uvoľnenie a relax vám zabezpečí široký výber masáží, zábalov a okrasných kúr v našom wellness centre. Od klasických masáží ,  cez detoxikačné pleťové masky, revitalizujúce vaňové kúpele až po pedikúru s rybičkami Garra Rufa.

Rímsky bahenný kúpeľ 

Špeciálny relaxačný kúpeľ v areáli hotela – posedenie okolo prameňa, ktoré sa nachádza priamo v termálnom jazierku. V rímskom kúpeli si môžete príjemne posedieť a nechať pôsobiť termálnu vodu na Vaše kĺby a svaly, na ktoré má blahodarné účinky. Termálna voda z vrtu vyteká vlastným pretlakom. Jej teplota dosahuje 27 oC.  Pramene sa vyznačujú vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov a priaznivo pôsobia na pohybové ústrojenstvo a proti jeho chorobám. Má ideálne vlastnosti na regeneráciu Vašich unavených kĺbov a svalov a využívame ju vo všetkých bazénoch.

SUMEC AFRICKÝ (Clarias gariepinus) zaujímavosti:

  • sumec africký sa dá chovať len v akváriu, alebo jazierku kde je voda teplejšia ako 24 stupňov, ryba nemá šancu na prežitie v okolitých vodách,
  • v Ázii napríklad vo Vietname, alebo Kambodži dostať na trhu malé sumčeky, ktoré tam ľudia chovajú na záhrade ako domáce zvieratá a kŕmia ich odpadom z kuchyne,
  • niekde volajú africké sumce Walk fish – kráčajúca ryba nemajú totiž problém kráčať na plutvách ako na nohách,
  • africké sumce krákajú ako vrany keď sú mimo vodného prostredia.

Kŕmenie sumcov pravidelne zaraďujeme do animačného programu hotela.

Hotel pre deti

Náš hotel je miestom oddychu pre celú vašu rodinu. Zatiaľ, čo si budete užívať wellness, vaše ratolesti sa môžu do sýtosti vyšantiť na jednom zo štyroch tobogánov. Možno sa však radšej zapoja do pestrého celodenného programu pod dohľadom našich animátorov. Počas chladnejších mesiacov si spoločne odpočiňte v relaxačnom bazéne s divokou riekou, jaskyňou a chrličmi. Pre tých najmenších je k dispozícii detský kútik.

VIAC O HOTELI PRE DETI

Konferencia, ktorá stojí za to

Kongresová hala Panorama

Organizujete konferenciu, sympózium či školenie?

Kongresové centrum, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou hotela už od roka 2009, pre vás bude ideálnym miestom. Poslúžia vám 4 konferenčné sály, z ktorých najväčšia môže hostiť až 250 ľudí, so všetkým potrebným vybavením (plátno, flipchart, ozvučenie, technika).

Pre viacdňové udalosti ponúkame tiež výhodné ubytovanie v luxusných izbách so štvorhviezdičkovým štandardom, zabezpečenie cateringu, neobmedzený vstup do bazénov, sáun a fitness centra, spoločne so skvelým parkovaním. Aj vďaka tomu sa vaša konferencia stane podujatím, na ktoré vaši účastníci tak skoro nezabudnú.

 SPOZNAJTE NAŠU ŠPECIÁLNU PONUKU         VIAC O KONGRESOVOM CENTRE

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie