Voda, ktorá dáva Patinciam život

Ponorte sa u nás do blahodarnej vody z termálneho prameňa Hévíz. Interiérové aj exteriérové bazény Wellness Hotela Patince**** plní voda z termálnych vrtov v našom okolí. Obsahuje množstvo látok, ktoré majú pozitívny vplyv na naše telo, predovšetkým pohybové ústrojenstvo a prekrvenie celého organizmu. Príďte k nám a vyskúšajte účinky patinskej termálnej vody na vlastnej koži.

 

AKTUÁLNE POBYTY

 

História termálnych prameňov v Patinciach

Využívanie termálnych prameňov a vody v Patinciach má dávnu tradíciu. Už v dokumentoch z 13. storočia sa môžete dočítať o teplých prameňoch s liečivými účinkami. V minulosti dal gróf Nedetzky  vybudovať v okolí prameňa vane, v ktorých sa úspešne liečili choroby končatín a pohybového ústrojenstva. V roku 1953, presnejšie 10. októbra, na návrh doktora Ondreja Stollmana, vyhlásili termálny prameň Patince a jeho okolie za chránenú oblasť.

 

VIAC O HISTÓRII HOTELA

 

Kde sa nachádzajú vrty?

Termálna voda v Patinciach pochádza z troch vrtov, ktoré si môžete pozrieť aj v rámci prechádzky. Jeden sa nachádza pri termálnom jazierku asi kilometer severovýchodne od Patiniec. Prameň bol navŕtaný v roku 1953 a vzniklo z neho jazierko o veľkosti 10 x 20 metrov.

Druhý zdroj minerálnej vody v Patinciach je v blízkosti termálneho jazera. Ide vlastne o párový vrt vybudovaný na zlepšenie hydrotechnických parametrov (veľké vstupné rýchlosti). Vrt je hlboký 160 metrov, ale je zabudovaný iba do hĺbky 146 metrov. Teplota vody je 26,9 °C.

Tretí prameň vyviera na lúke pred termálnym jazerom smerom k areálu kúpaliska. Vrt bol vybudovaný v roku 1982 na potreby rekreačného strediska. Je hlboký 170 metrov a sú na ňom ponechané oceľové pražnice. Termálne voda z vrtu vyteká vlastným pretlakom. Jej teplota dosahuje 26,2 °C.

Rímsky kúpeľ vo Wellness Hoteli Patince ****

 

V čom je naša voda výnimočná?

Termálna voda v Patinciach sa vyznačuje vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov. Na ľudské telo pôsobí blahodarne, predovšetkým na naše pohybové ústrojenstvo.

Rozbor vody a termálneho vrtu v Patinciach

Rozbor vody v Patinciach

Relaxácia v termálnej vode s teplotou približne 35 °C má upokojujúci účinok na organizmus. Podporuje prívod tepla najmä do končatín, ktoré sú vždy chladnejšie. Zvýšenie telesnej teploty vyvoláva významné zrýchlenie biochemických zmien v organizme, čo zapríčiňuje zvýšenú spotrebu kyslíka a výdaja oxidu uhličitého. To napomáha k zlepšeniu pružnosti svalov, väzív a spojivových tkanív. Výsledkom je zníženie svalového napätia.

Vďaka vyššej teplote termálnej vody sa zrýchľuje prekrvenie kože a telesného jadra. Voda z termálneho vrtu sa v našom bazénovom svete upravuje, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca.

 

VIAC O BAZÉNOVOM SVETE

 

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie